Jak przygotować się do sesji wizerunkowej/biznesowej?

Sesja fotograficzna, dla osób które nie pozują zawodowo, może być stresująca. To zupełnie normalne. Strach przed nowym i nieznanym mamy w genach, i jakby nie patrzeć, przez wieki ratował nam życie. Fotografowanie jednak, w przeciwieństwie do smakowania nieznanych odmian grzybów, niebezpieczeństwa nie niesie. No chyba, że ktoś się przewróci o własne nogi i rozbije o lampę. Ale tutaj działa zasada co byś nie zrobił, to wypadek i tak by się zdarzył.

Przejdźmy zatem do meritum, czyli jak się ubrać, żeby było wygodnie.

  • Przygotuj sobie kilka stylizacji, zastanów się, co ubierasz na co dzień, w czym pracujesz, ale zerknij też na sesje w internecie i zobacz, co ci się podoba na innych ludziach.
  • Warto mieć przy sobie coś totalnie oficjalnego, dobrze leżącą marynarkę, wyprasowaną koszulę (mam deskę i żelazko w studio), ale też np golf, cardigan, lekką kurtkę, spodnie dopasowane do tego co będzie na górze. Do niektórych stylizacji świetlnie wygląda kamizelka.
  • Dobrym pomysłem będzie t-shirt, ale musi być względnie nowy. Niestety teraz 2x założona i wyprana koszulka najczęściej już się rozciąga i wygląda źle.
  • Zadbaj o siebie przed sesją, ogól się, idź do fryzjera czy kosmetyczki. Pamiętaj, że efekty sesji będziesz pewnie długo oglądać.
  • Zabierz okulary, jeżeli nosisz, zegarek (jak masz więcej niż jeden to śmiało, weź 3-4). Pamiętaj o biżuterii.
  • Wykonuję kadry głównie amerykańskie (od kolan w górę) i średnie (od pasa w górę) oraz portrety, więc buty nie są konieczne, ale może będzie pomysł na dalszy plan, albo nogę na nogę założoną, więc wtedy bez butów się nie obejdzie.


O czym jeszcze warto pamiętać przed sesją?

  • Wyśpij się porządnie i zjedź coś lekkiego. Głodny i zaspany człowiek to… ja chyba nie muszę mówić.
  • Podeślij mi przykładową sesję. Może być z mojego portfolio, ale niekoniecznie. Jeżeli to będą fotografie do firmy, możemy zrobić coś spójnego z tym co już jest w firmie. Chodzi mi tylko o ułatwienie sobie komunikacji i ustalenie wspólnej wizji.
  • Możesz zabrać ze sobą rekwizyty. Patrząc na fotografię obok, łatwo się można domyślić, czym zajmuje się Piotr.

W razie pytań jestem pod telefonem. Zawsze można do mnie zadzwonić i zapytać o szczegóły dotyczące sesji.